Firmamız Pozitum 2016 yılında kuruldu. İsmimizi; yola çıkarken, vizyon olarak belirlenen “Gerçeğin Olumlu İfadesi” kavramından aldık.

“Yola çık, yol görünür” diyen Mevlana’nın öğüdü kulağımızda, ödün vermeden esnek ama sağlam prensipleri düstur edindik.

Umut prensibi iş yapışımızın temel ilkelerinden ilki: Kişilerin ve kurumların kapasitelerini ve potansiyellerini keşfetmelerine yardımcı olmak önceliğimiz.

Denge prensibi ise bütüncül bir bakış açısı ile kişilerin ve kurumların ihtiyaç ve beklentilerini değer katan çözümlerle karşıladığımız iş yapış biçimimiz.

İster bir danışmanlık, ister koçluk veya mentörlük, isterse bir eğitim ihtiyacı olsun, ilkesel olarak bizimle çalışan tüm iş ortaklarımıza, insanı merkeze koyan ve sürdürülebilir başarı ve mutluluk vaad eden çözümler sunmayı benimsiyoruz.

Geleceğin insanı; Liderlik vasfı yüksek, ahlaki hamuru zengin, öğrenmeye hevesli, ben değil biz diye düşünen, çevik kararlar alan, entellektüel olduğu kadar duygusal kapasitesi de gelişkin, özgüvenli olduğu kadar mütevazi olacak. İnsana yatırımın en önemli kaldıraç olacağını bilenlerin geleceği inşa edeceği bir çağdayız.

Geleceğin şirketleri ise; bilginin azalan yarılanma ömrü, değişimin artan hızı ile kaygan, belirsiz, kompleks ve muğlak bir dünyada vizyon koyabilen, önce anlamaya sonra anlaşılmaya çalışan, kısa ve öz ifadelerle kaygıyı heyecana çeviren, stratejik ve operasyonel çevik liderlerin öncülüğünde fark yaratacaklar.

Pozitum’u farklı kılan çeşitliliğimizdir. Geçmişin hekimlik, psikoterapi ve kurumsal eğitim deneyimlerini bir potada eriterek alanında usta kişilerinde danışmanlık desteği ile bir araya getirerek kişi ve kurumların hizmetine sunuyoruz.